Fabrika Elektrik Tesisatı ve Bakımı

Fabrikalar geniş alanlara ve çeşitli cihazlara sahip üretim alanlarıdır. Bu alanlarda kullanılacak olan cihazların, makinelerin elektrik ihtiyaçları da doğru ve yeterli bir şekilde sağlanmalıdır. Standart yapılarda kullanılan elektrik tesisatından daha farklı yapılara sahip olan fabrika elektrik tesisatı profesyonel kişiler tarafından kurulmalıdır. Kurulumun yanı sıra fabrikalar bu sistemleri sürekli olarak kullandığı için sorun çıkma olasılıkları da fazladır. Bu nedenle fabrika elektrik tamiratı içinde profesyonel hizmet alınması büyük önem taşımaktadır.

Fabrika elektrik tesisatı kurulumu

Elektrik projesi fabrikalara kurulacak olan elektrik sistemi için doğru bir şekilde çizilmesi gerekir. Elektrik projesi çizilirken de bütün detaylar düşünülmeli ve fabrikanın işleyişinin olumsuz etkileneceği bütün ihtimaller göz önünde bulundurulmalıdır. Proje sonrasında gerekli adımlar atılarak inşa sırasında gerekli olan elektrik borularını ve kablolarını bu konuda yetkili kişiler kurmalıdır.

Fabrikalar bilindiği gibi yüksek güce ihtiyaç duyduğu için fabrika elektrik tesisatı kurulumunda bu güce uygun elektrik sayaçları, panolar, anahtarlar, prizler ve gerekiyorsa güç kaynakları kurulmalıdır. Büyük çaplı bir çalışma olduğu için planlamalar önceden yapılmalı ve sistemlerin sorunsuz kurulması için her ayrıntı önemli gözden geçirilmelidir.

Kurulan elektrik sistemi aynı zamanda testte edilmelidir. Makine ve cihazların sorunsuz çalıştığı görülmelidir. Test sırasında çıkabilecek sorunlara hemen müdahale edilerek yaşanılabilecek büyük sorunların önüne geçilmelidir.

Fabrika elektrik sorunlarının çözülmesi

Kurulan fabrika elektrik tesisatı çeşitli nedenlerden dolayı fabrika elektrik tamiri ihtiyacı doğurabilir. Bu ihtiyaç sorunlarla karşılaşılması neden ile ortaya çıkabileceği gibi yeni açılacak hatlar veya değiştirilecek hatlar içinde ortaya çıkabilir. Fabrika düzeninin değişmesi gibi durumlarda da elektrik sistemlerinin yenilenmesi, değiştirilmesi ve gerekli cihazların veya makinelerin çalışmasına uygun hale getirilmesi gerekir.

Elektrik tesisatında oluşacak arızaların kısa sürede çözülmesi de önemlidir. Fabrika elektrik tamiri işlemleri hızlı olduğu gibi doğru bir şekilde de yapılması gerekir. Çünkü elektrik tesisatında çıkacak sorunlar fabrikada bulunan cihaz veya makinelerin büyük hasar görmesine neden olabilmektedir. Bu tarz durumlarda elektrik arızası büyük maliyetli sorunlara yol açacağı için hızlı müdahale çok önemli bir detay olmaktadır.

Fabrika elektrik tesisatı kurulumu ve fabrika elektrik arızası tamiri konularında firmamızdan hizmet alarak elektrik tesisatının kurulumu ve arıza onarımı konusunda destek alabilirsiniz. Konusunda uzman olan ekiplerimiz ve yeterli imkanlarımız ile sizin en iyi hizmeti almanızı sağlamaktayız. Zamanında müdahale için özel ekiplerimiz ile yaşadığınız arızaların hızlı çözümü için her zaman bizlere ulaşarak gerekli hizmetleri alabilirsiniz.