klemens,ray klemens,vidalı klemens,klemens nedir,klemens çeşitleri

Klemens Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Klemens Nedir ve Çeşitleri Nelerdir-

İki ya da daha fazla parça halinde olan elektrik iletim kablo sistemlerinin, birbirlerine doğru bir çalışma prensibi altında bağlanmasının sağlayan parçaya klemens adı verilmektedir.

Plastik, porselen ve metalden yapılan çeşitleri vardır. Klemens Çeşitli boyutlarda yapılmaktadır, iletkenlerin kalınlığına göre büyüklüğü seçmelidir. İnce kesitli iletkenler daha iyi elektrik temas sağlanması için, kalın kesitli iletkenler sarılarak eklenmesi zor olduğundan klemenslerle eklenir. Aynı kesitte olmayan iletkenlerin eklenmesi uyumsuzluğa neden olur. Aynı veya farklı kesitteki iletkenler klemens kullanılarak eklendiğinde iletkenler arasında daha sıkı bir irtibat sağlanır. Klemensle ekleme yapılırken iletkenlerin klemens boyuna göre yeterli miktarda açılmasına ve uygun büyüklükte klemens kullanılmasına dikkat edilmelidir. Ayrıca ince iletkenlerin dayanımını arttırmak için birkaç kez katlanmalı ve klemens vidasının tam altına gelmesi sağlanmalıdır.

Klemensin sıkıştırma vidaları yeterince sıkıştırırıldıktan sonra, klemens dışına taşan açık uçlar varsa kesilerek kaldırılmalıdır.

Yerli ve yabancı üretimdeki klemens karşılaştırması yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli konuların başını yanmazlık testleri ve değerleri gelmektedir. Burada her zaman tercih edeceğimiz klemensler V0 özelliğine sahip olmalıdır. Çalışma koşullarını düşünecek olursakta akım barasının kalay kaplı olması gerilim düşümünü ve oksitlenmeyi minimum seviyelere çekmektedir.

 

Ürün Çeşitlerini Görmek İçin Lütfen TIKLAYINIZ!

 

DETAYLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BİZİ ARAYINIZ !!

Whatsapp İletişim Hattı: +90 553 077 91 11

info@universalelektrik.com.tr
02128769111 – UNİVERSAL ELEKTRİK OTOMASYON

İLETİŞİM

Merkez & İmalat: Beylikdüzü Osb Mah. Birlik Sanayi Sitesi 2.Cadde No:34 Beylikdüzü/İstanbul
Şube: Emekyemez Mh. Okçumusa Cd. Anten Han No: 16/1 Karaköy/İstanbul

Universal Elektrik Makine Otomasyon endüstriyel elektrik ,endüstriyel otomasyon ürünleri ile profesyonel anlamda uygulama ve çözüm ortağı markalar ile satış , satış sonrası destek anlamında günümüz ekonomik şartlarında rekabetçi çözümler sunmaktadır.

Geniş ürün yelpazesi ve branşında öncü markalar ile siz değerli müşterilerimize doğru fiyat ve zamanında teslimat gibi değişmeyen ilkeler doğrultusunda hizmet vermektedir.

Şirketimiz , konusunda sektöre yön veren ve yerli üretim tarafında ülkemize katkı sağlayan ONKA / ORTAÇ / TP Electric / YAVUZ / TİBCON ve yurtdışından ithal gelen  Bedok / Mıtsubishi / Autonics / Weidmüller / Wieland / Bussman / Omron / Telemecanique / Panasonic markalarının piyasamızda güçlü satış organizasyonuna sahip firmalarından biridir.

Bu anlamda Beylikdüzü merkezimiz ( Lojistik – İmalat – Proje – Uygulama ) ve Karaköy Bankalar caddesindeki şubemizde ( Lojistik –Satınalma) stok bulundurarak deneyimli personel kadrosuyla hızlı , akışkan ve etkin bir şekilde hizmet vermeye hazırdır.

Klemens Nedir?, Klemens Çeşitleri Nelerdir?, Klemens Seçimi Nasıl Olmalı?